Helgen 6.-8. juni ble årets familiesamling arrangert på Skien fritidspark, og nesten 90 medlemmer ble med på familiesamlinen. Det ble en helg fylt med samhold, latter og gode opplevelser – akkurat slik en Frax-helg skal være!
Fredagen startet med regn og herlig kaos, men deltakerne var tålmodige og løsningsorienterte, og fritidsparken stilte sporty opp med innendørshall for alle de rastløse Frax’ene. Allerede da merket vi den gode stemningen og fellesskapsfølelsen.
Lørdagen kom sola! Strålende vær og ekte sommerstemning la til rette for en fullpakket dag med aktiviteter og samvær. Det ble foredrag fra MIO om BPA-ordningen, som mange satte stor pris på. Mens de som ikke deltok på foredrag, var i aktivitetsparken med Aktivitetsleder Kristian fra Skien fritidspark. Det ble både klatring, bading, curling, og ikke minst gode samtaler og latter i solveggen.
På kvelden koste vi oss med disco, stolleken, loddsalg og ikke minst loddtrekning, som resulterte i mange glade vinnere og flotte premier. Enten man var med fra sidelinjen eller danset seg gjennom kvelden, bidro alle til en festkveld vi sent vil glemme!
Søndagen fikk vi lov til å benytte svømmehallen før åpningstiden – en luksus som passet perfekt for våre Frax’ere. Vi avsluttet helgen med å vise frem bilder og film fra oppholdet som mange syns var veldig morsomt. Legger med noen av disse her, alle har gitt samtykke til visningen.
Til tross for nytt sted og litt usikkerhet så er stemningen klar: Dette gjør vi igjen – og det vil bli enda bedre neste år! Så hold av datoen allerede nå for 5.-6. juni 2026 tar vi turen igjen 💜
👉 Les mer om Skien fritidspark her
Tusen takk til alle som bidro – med pynting, dans, lek, teknikk og stemning. Det hadde ikke blitt det samme uten dere! 💜